رومانی

تماس ها در رومانی

شورای ملی پناهجویان (CNRR)/ Consiliul National Roman Pentru Refugiati

نشانی: Viesparilor Street , nr. 19, 2nd floor, 2nd district, Bucharest, Romania

شماره تماس: +40 21 31 26 210

شماره فاکس: +40 31 40 50 275

Read more …

بررسی اجمالی رومانی

کشور رومانی عضو اتحادیه اروپاست ولی عضو شینگن نیست. بنابراین، مرزهای بین این کشور و کشورهای همسایه آن که عضو اتحادیه اروپا هستند، کنترل می شوند.

افراد توقیف شده در مرزهای این کشور معمولا به نزدیک ترین مرکز پذیرش دولتی انتقال داده می شوند.

1) درخواست پناهندگی: اگر درخواست پناهندگی کنید، برای انجام روند پناهجویی به یکی از مراکز پذیرش منتقل خواهید شد. (برای کسب اطلاعات بیشتر، به بخش "پناهجویی" مراجعه نمایید).

Read more …

رومانی قانون دبلین ۳

 

از آنجاییکه رومانی پیش از این جزو کشورهای اصلی محل گذر پناهجویان نبوده است، تعداد کمی پناهجو مطابق قانون دوبلین سه به این کشور عودت داده می شوند. با این حال ممکن است در آینده تعداد موارد عودت داده شده افزایش یابد. تا اکنون، تعداد کمی پناهجو از مجارستان به رومانی، از رومانی به بلغارستان، از سوئد به رومانی و از سوئیس به رومانی دیپورت شده اند. 

Read more …

پناهندگی در رومانی

راههای گوناگونی برای ورود ناشهروندان به رومانی وجود دارد: گذر غیرقانونی از مرز از طریق یکی از کشورهای همسایه، یا ورود قانونی با ویزار (مثلا ویزای دانشجویی یا توریستی). در تمامی این موارد، این امکان وجود دارد که فرد درخواست پناهندگی بدهد.

روند پناهجویی در رومانی مراحل مختلفی دارد. در مجموع، بسته به شرایط،  این روند بین چند ماه تا چند سال می تواند به طول بیانجامد.

 

Read more …

زنندگی در رومانی

پناهجویان در رومانی کمک مالی دریافت می کنند، اما میزان این کمک ها بسیار کم است.

میزان کمک های دریافتی: ده لئو در روز (واحد پول رومانی) برای غذا+ شش لئو در روز برای دیگر مایحتاج + شصت و هفت لئو برای لباس تابستانی + صد یورو برای لباس زمستانی.

 

Read more …

خدمات پزشکی در رومانی

 

به لحاظ تئوریک، پناهندگان پذیرفته شده در رومانی باید مثل شهروندان این کشور به خدمات پزشکی (و دیگر خدمات) دسترسی داشته باشند. با این حال، در عمل، این حق غالا نادیده گرفته می شود و باید آن را مطالبه کرد. (برای مثال به کمک ان جی اوهایی که در حوزه حقوق پناهندگان کار می کنند).

Read more …