بررسی اجمالی در اتریش

نکته کلی : کشور اتریش بخشی از اتحادیه اروپا می باشد و بالطبع قوانین پناه جوییش بسیار شبیه به دیگر کشورهای اتحادیه است . با این وجود بسیاری از قوانین کوچک و مهم پناه جویی در بین این کشورها متفاوت است و پیوسته شامل اصلاحات جزیی می گردد . بخصوص از تابستان 2015 که موج عظیمی از پناه جویان به سمت اتریش جاری گردید ، باعث شد که موارد قانونی دستخوش تغییرات شود . اطلاعات موجود در این صفحات ، یک سری موارد کلی درمورد کشور اتریش در اختیار شما قرار خواهد داد و بر ساختار قوانین اصلی تمرکز خواهد کرد ، همچنین شامل موارد مهم و کلیدی است که از شما برای آمادگی بیشتر ، پشتیبانی خواهد نمود . در صورت امکان برای دستیابی به اطلاعات به روز تر با مکان های راهنمای قانونی  محلی خود تماس بگیرید و یا چنان چه سوال های خاصی دارید با ما ارتباط بر قرار کنید .

Read more …

بلغارستان - مرز خارجی شنگن

بلغارستان - مرز خارجی شنگن

دولت بلغارستان به طور فعال در جستجوی بلغارستان برای پیوستن به منطقه شنگن میباشد . در نتیجه، محدودیت ها بیشتر بر پناهجویان تحمیل خواهد شد تا به یک زندگی بهتر آزادانه و انسانی ادامه دهند

در قدم اول، این بدان معناست ساخت بازداشتگاه های جدید و مراکز "پذیرش" و همچنین تشدید کنترل مرزی. برای اطلاعات بیشتر به لینک بازداشت

سر بزنید

Read more …

بررسی اجمالی در دنمارک

 درپايان سال ٢٠١٥ قوانين مشكل تري براي طول مدت اجازه أقامت پناهندگان ، شرايط گرفتن پناهندگي در دانمارك،   ويا همچنين قوانين پيوستن به خانواده ها صادر گرديد.   در أين ميان اردوگاهاي صحرايي (چادري) براي پناهجويان إيجاد گرديد.  در روز ٤ ژانويه٢٠١٦ كشور سوئد كنترول مرزي بين سوئد و دانمارك را إعلام كرد. و همان روز دولت دانمارك إعلام كنترول مرزي موقت را بين دانمارك و آلمان إعلام نمود.  
بيشتر أين قوانين جديد براي دور نگهداشتن مردم از كشور دانمارك بوجود آمده. 
Read more …

بررسی اجمالی درفرانسه

بررسی اجمالی درفرانسه

همانطور که دراکثر کشورهای اروپایی.دولت فرانسه می خواهد به منظور محدودکردن مهاجرت های قانونی ودسترسی به حق اقامت برای خارجی ها که یكی از پالیسی ویا سیاست های این کشور است ودولت تمایل دارد تافراتر ازمحدودیت های قانونی وبرای قراردادن موانع اضافی دسترسی به حقوق بیشتر داشته باشد


Read more …

بررسی اجمالی در آلمان

پناهندگان یا مهاجرانی که از کشورهای خارج از اتحادیه‌ی اروپا می‌آیند، معمولن می‌توانند با ارائه‌ی درخواست پناهندگی یا ازدواج در آلمان، اقامت موقت یا دائم بگیرند. اخذ اقامت از طریق قرارداد کاری-به جز برای تعداد کمی از متخصصین با شایستگی کاری بالا-کمابیش غیرممکن است.

Read more …

بررسی اجمالی یونان

ولت يونان به شدت و به طور دائم زير فشارهاي اتحاديه اروپا مى باشد. در سال گذشته و زمانى كه عده ي زيادى از مردم به اينجا رسيدند، يونان به جهت محافظت نكردن مرزهاي خروجي به اروپا آنگونه كه بايد، مورد انتقادهاي شديد از ديگر كشورهاى اروپايى و كشورهاى بالكان قرار گرفت، در پس زمينه هرگونه تحولات در يونان فقط براي درك سياست هاي مهاجرتي اروپا است. يونان به به طور متوالى تهديد به ترك اجبارى منطقه شنگن شده است، در صورت عدم عمل به برنامه هاي اروپا ازجمله:

Read more …

بررسی اجمالی در مجارستان

بررسی اجمالی در مجارستان

برای بسیاری از پناهندگان و مهاجرین مجارستان یک کشور ترانزیتی به مرکز و شمال اروپا است.عبور از مرز (در شرق از طریق اوکراین، در جنوب یونان از طریق صربستان) یک خطر جدی فشار غیر قانونی ازعقب ("refoulement") داده میشود، حتی اگریک شخص اعمال درخواست پناهندگی کند.درصد بالا تلاش برای ادامه سفر پس از ثبت نام شدن است.بسیاری از آنها بعدا تبعید شده اند به مجارستان تحت مقررات دوبلین.در حقیقت، امتیازات برای به رسمیت شناختن گروه های تنها (به ویژه سومالی) در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تمایل بالا می باشد.این، هرچند, در تقابل با شرایط سخت اجتماعی است.

Read more …

بررسی اجمالی در قبرس

بعد از جنگ میان قبرسی های طرفدار ترکیه و قبرسی های طرفدار یونان، این جزیره به دو بخش جمهوری قبرس و جمهوری ترک قبرس شمالی تقسیم شد. جامعه‌ی جهانی بخش شمالی را بخشی از خاک جمهوری قبرس می‌داند، این در حالی است که دولت ترکیه از استقلال این بخش حمایت می‌کند. از آنجایی که دادگاه های رسیدگی به مسئله‌ی اتحاد دوباره‌ی این دو بخش تا به امروز با شکست مواجه 

Read more …

Netherlands > Overview

Read more …

بررسی اجمالی رومانی

کشور رومانی عضو اتحادیه اروپاست ولی عضو شینگن نیست. بنابراین، مرزهای بین این کشور و کشورهای همسایه آن که عضو اتحادیه اروپا هستند، کنترل می شوند.

افراد توقیف شده در مرزهای این کشور معمولا به نزدیک ترین مرکز پذیرش دولتی انتقال داده می شوند.

1) درخواست پناهندگی: اگر درخواست پناهندگی کنید، برای انجام روند پناهجویی به یکی از مراکز پذیرش منتقل خواهید شد. (برای کسب اطلاعات بیشتر، به بخش "پناهجویی" مراجعه نمایید).

Read more …

بررسی اجمالی صربستان

صربستان یکی از مهمترین کشورهایی است که مهاجران در طول سفر خود به کشورهای اتحادیه‌ی اروپا، از آن گذر می‌کنند. این کشور به طور سنتی جایی بوده که افراد از آن مهاجرت می‌کرده‌اند و به پذیرش مهاجران، خصوصا از خارج از اروپا، عادت ندارد. صربستان مشمول قانون دابلین 3 (در ادامه‌ی قانون دابلین 2، از تاریخ 15 ژانویه 2014) نیست. به این معنی که می‌توانید در این کشور درخواست پناهندگی داده و اثر انگشت بدهید و سپس بدون هیچ مشکلی از یکی دیگر از کشورهای مشمول قانون دابلین، تقاضای پناهندگی نمایید (خطر دیپورت تحت قانون دابلین تهدیدتان نمی‌کند). 

Read more …

نگاه کلی

مسیر مهاجرتی غرب مدیترانه امسال از همیشه شلوغ تر است. کنترلهای مرزی شدید و موافقتنامه های اخراج بین دولت اسپانیا و کشورهای جنوب صحرا یا مراکش برای بازگرداندن شهروندان کشور ثالث وجود دارد. با این همه، تعداد افرادی که موفق می شوند به خاک اسپانیا وارد شوند هر سال افزایش می یابد.

Read more …

بررسی اجمالی سوئد

سوئد در به تصویر کشیدن خود به عنوان کشوری منصف و انسان دوست موفق بوده ، در حالی که هم زمان سیاستهای مهاجرتی و پناهجویی سخت و غیر انسانی را به کار گرفته . چگونه برخورد کردن مراجع مهاجرت سوئد با پناهجویان عراقی ، نمونه ای بارز از این دورویی می باشد ، به این صورت که در اوایل سال 2006 میلادی ، کشور سوئد ادعا بر امن بودن عراق کرد و با این کشور تفاهم نامه ای مبنی بر بازگرداندن پناهجویان به عراق ، به امضاء رساند . سوئد رهبری بازگرداندن و اخراج پناهجویان به افغانستان را به عهده گرفت و از ابتدا این ادعا را داشت که : جایگزینهایی بی خطر ، برای پناهجوی داخلی وجود دارد . کشورهای اروپایی ، سیاست پناهجویی مشترک دارند و سوئد اجرای آن را به عهده داشته و دارد . در خلال ریاست سوئدی در سال 2009 میلادی " برنامه استکهلم " به تصویب رسید ، که مهاجران را با یکدیگر اجماع می کند ، با امنیت داخلی و خارجی . همچنین این کشور برای تغییر قوانین کار و مقررات ویزا که به اصطلاح بخشنامه مهاجرت نامیده می شود ، تلاشهای زیادی کرده ، در جایی که از نیروی کار مهاجران با حداقل  حق و حقوق ، سوء استفاده می گردد .

Read more …

Switzerland > Overview

Read more …

بررسی اجمالی در ا وکراین

بررسی اجمالی در ا وکراین

مرور کلی اکراین/ اطیلاعات عمومی: برای بسیاری از پناهندگان و مهاجرین از آسیاو آفریقا اکراین به طور عمده یک ایستگاه گذرگاه به دیگر کشورهای اروپایی هست
برای مهاجران از ازبکستان یا مولداوی (و دیگر شهروندان از شوروی سابق) اکراین نیز کشوری برای پیدا کردن کار است.

Read more …