مقدونیه

تماس ها در مقدونیه

 سازمان های بین‌المللی ، انتفاعی و غیر انتفاعی زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند و کمک های مختلفی به پناهندگان، پناهجویان و پناهجویان بالقوه می‌کنند. اقداماتی نظیر توزیع لباس و غذا، کمک های اولیه، مشاوره‌ی حقوقی و غیره. بعضی از این سازمان‌ها عبارتند از:

Read more …

بررسی اجمالی ممقدونیه

در گذرگاه پناهجویان و پناهندگان به کشورهای اروپایی ، مقدونیه به عنوان کشوری مهم شناخته می شود . این کشور در تفاهم نامه دوبلینIII نقشی ندارد که پس از قانون دوبلین II در تاریخ 15 ژانویه 2014 مورد توافق قرار گرفت . به این معنی که شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید در این کشور تقاضای پناهجویی و انگشت نگاری کنید و پس از آن بعدها نیز می توانید در یکی از کشورهای تحت دوبلین هم تقاضای پناهجویی کنید بدون اینکه خطر اخراج تحت دوبلین شما را تهدید کند .

Read more …

دبلین ااا مقدونیه

کشور مقدونیه مشمول قرارداد دابلین 3 ( به دنبال قانون دابلین 2، از تاریخ 15 ژانویه‌ی 2014) نیست. این بدان معنی است که شما می‌توانید در این کشور تقاضای پناهندگی کرده یا اثرانگشت بدهید، بی آنکه بعدها در کشور دیگری که مشمول قانون دابلین است، با مشکل برخورد کنید. اما کشور مقدونیه قراردادی با صربستان امضا کرده که به موجب آن صربستان می‌تواند پناهجویان را به مقدونیه دیپورت کند.

Read more …

پناهندگی در مقدونیه

بعد از توافق اتحادیه اروپا با ترکیه و بستن مسیر بالکان، قانون پناهجویی هفتاد و دو ساعته در مقدونیه ملغی شد. در حال حاضر این کشور مرزهای خود را بسته، به عبارت دیگر، شما می‌توانید قانونن در این کشور تقاضای پناهندگی کنید اما دیگر هفتاد و دو ساعت وقت ندارید که تصمیم بگیرید که می‌خواهید این کار را انجام دهید، یعنی این تصمیم نهایی شماست، یا نه. عملن، آنهایی که تازه از راه می‌رسند، در اغلب موارد مستقیمن به کشوری که از آن آمده‌اند، برگردانده شده و اجازه درخواست پناهدگی ندارند. بعد از توافق اتحادیه اروپا و ترکیه، در مقدونیه قانون جدیدی تصویب شد که بر مبنای آن می‌توان افراد را به همه‌ی کشورهای همسایه مقدونیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ناتو و کشورهای عضو پیمان‌نامه تجارت آزاد اروپای مرکزی باز پس فرستاد، در عین حال برنامه پذیرش دوباره پناهجو کماکان پابرجاست، به این معنی که این کشورهای همسایه باید فرد بازگشت داده شده را بپذیرند.

Read more …

بازداشت مقدونیه

بازداشت پناهندگان و مهاجران، در حالیکه مرتکب جرمی نشده‌اند، در شرایطی اتفاق می‌افتد که شاهد یا قربانی اعمال مجرمانه باشند. این افراد به منظور ارائه‌ی شهادت علیه عاملین جرم معمولن قاچاقچی‌ها در دادگاه، تحت بازداشت قرار می‌گیرند. کسانی که تحت چنین بازداشتی هستند، در اماکن به خصوصی معمولن در مرکز سرپوشیده‌ی غازی بابا در اسکوپیه اسکان داده می‌شوند. این مرکز بسته و سرپوشیده بوده و افراد اجازه خروج از آن را ندارند.اما بازداشتگاه رسمی هم نیست. 

Read more …

اسکان پناهجویان در مراکز پذیرش

در حال حاضر، یک مرکز پذیرش برای اسکان افراد وجود دارد. این مرکز در اسکوپیه بوده ظرفیت آن ۱۵۰ نفر است. افرادی که در مقدونیه درخواست پناهندگی کرده اند، در این مرکز اسکان داده میشوند.  این مرکز در روستای ویزبگوو، در نزدیکی‌ شهر اسکوپیه واقع شده است

Read more …

مقدونیه- خدمات پزشکی‌

شماره تماس آمبولانس: 

+389 194

تیم‌‌های سیار صلیب سرخ که کمک‌های اولیه ارائه میدهند:

+389 70 257 994

+389 71 261 787

بیمارستان‌ها و خدمات بهداشتی در پایتخت و شهرهایی که عموما در مسیر حرکت پناهندگان هستند: 

Read more …