آلمان > جرمنی

تماس ها در آلمان

کمابیش در تمام شهرهای بزرگ آلمان، گروه‌ها و سازمان‍های مختلفی در همبستگی با پناهندگان و مهاجرین فعالیت کرده، و از آنها حمایت سیاسی، اجتماعی و حقوقی نیز می‌کنند. در فهرست پیش رو می‌توان شماری از نهادهای خودسازمان‌ده پناهندگان (که برای مراجعه توصیه می‌شوند) و گروه‌های آنتی راسیست (ضد نژادپرستی) را یافت. در کنار معرفی راههای ارتباطی با نهادهایی که به طور ویژه به ارائه‌ی کمک‌های حقوقی و پزشکی به پناهندگان، مسائل مربوط به کار و مشکلات افراد زیر سن مشغولند، می توانید به فهرستی از مراکز مشاوره‌ی نهادمندتر و قانونی‌تر برای پناهندگان دسترسی داشته باشید. این مراکز در همه‌ی شهرهای آلمان وجود دارند و می‌توانند برای یافتن راه‌های ارتباطی مفید در هر شهر به شما کمک کنند.

Read more …

بررسی اجمالی در آلمان

پناهندگان یا مهاجرانی که از کشورهای خارج از اتحادیه‌ی اروپا می‌آیند، معمولن می‌توانند با ارائه‌ی درخواست پناهندگی یا ازدواج در آلمان، اقامت موقت یا دائم بگیرند. اخذ اقامت از طریق قرارداد کاری-به جز برای تعداد کمی از متخصصین با شایستگی کاری بالا-کمابیش غیرممکن است.

Read more …

آلمان و دوبلین

گر در راه در کشورهای اروپایی، نظیر ایتالیا، بلغارستان، مجارستان یا یونان، اثرانگشت بدهید، یا در کشوری تقاضای پناهندگی کرده باشید ولی نخواهید آنجا بمانید و سفر خود را ادامه دهید، ممکن است تحت خطر دیپورت قرار بگیرید. به چنین چیزی اصطلاحا  قانون دابلین می گویند.

Read more …

پناھندگی‫ در آلمان ‬‫

اطلاعات پیش رو، اطلاعات مستقلی است که توسط فعالین Welcome to Europe جمع‌آوری شده. این جمع همراه با شما برای آزادی جا‌به‌جایی و حق اقامت مبارزه می‌کنند. ما این اطلاعات را از منابع مختلفی دریافت کرده‌ایم. (در اینجا لازم می‌دانیم  از گرو‌ه‌های Informationsverbund Asyl und Migration و Pro Asyl که چنین اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده‌اند تشکر کنیم. ما بسیاری از این اطلاعات را از آنها کپی کرده‌ایم!.

Read more …

افراد زیر سن

افراد زیر سن
به آلمان خوش آمدید  راهنمائی برای افراد زیر سن
در این ورقه اطلاعیه مهاجرین جوان اطلاعات مفید را در مورد ماه های  اول خود در آلمان را پیدا کرده میتوانند
که شما را آگاه می سازد تا به کدام سازمان ویا مقامات روبرو وسرکار خواهید داشت  .
چه کسی از شما مراقبت خواهد کرد. و مهم تر از همه دارای چه حقوق هستید . شما برای این پرسش ها به پاسخ نیاز دارید که به زبان های مختلف در لیست پاین قرار دارد
به زبان های . فارسی . آلمانی . فرانسوی و انگلیسی می باشد

Read more …

وضعیت پناهندگان در آلمان

پناهجویان باید در طول این مدت باید در کمپ و شهر خود بمانند (Wohnverpflichtung). عوض کردن کمپ یا شهر کار بسیار دشواری است. ممکن است قانون ممنوعیت جا به جایی هم شامل حال افراد شود. به این معنی که برای سفر کردن به شهر دیگری داخل خاک آلمان، باید از اداره اتباع بیگانه (Ausländerbehörde) به طور رسمی اجازه بگیرند. به طور معمول باید سه ماه پس از ثبت درخواست پناهجویی به افراد اجازه سفر آزادانه در آلمان داده شود. 

Read more …

آلمان و دیپورتی

این اطلاعات جهت  کمک  به افرادی می باشد که حکم اخراجشان صادر شده و هنوز در فرودگاه حضور دارند و نمی خواهند یا نمی توانند به کشورشان یا کشوری دیگر بازگردند . اگر می توانید دوستانتان را از شرایطتان مطلع کنید و به آنها بگویید که می خواهید مانع از اخراجتان شوید . آنها می توانند از بیرون با فرودگاه تماس گرفته و به آنها بگویند که شما پرواز خروجیتان داوطلبانه و با رضایت نمی باشد ، به مسافرها و مامورین فرودگاه خبر دهید و نسبت به اخراجتان اعتراض کنید . اکثر اخراجها در فرودگاه فرانک فورت انجام می گیرد و در آنجا گروهی هستند که در این گونه مواقع به فرودگاه می آیند ، شما با این ایمیل یا این شماره می توانید با این گروه تماس برقرار کنید : 

Read more …

آلمان به راحتی همه چیز را برای پناهندگان افغانستان تغییر نخواهد داد – هیچ دیپورتی به صورت گروهی انتظار نمی رود!

اطلاعات برای پناهجویان افغانستان در مقابل ترس:

 آلمان به راحتی همه چیز را برای پناهندگان افغانستان تغییر نخواهد داد – هیچ دیپورتی به صورت گروهی انتظار نمی رود!

در هفته های گذشته شایعات بسیاری در مورد بدتر شدن شرایط برای پناهندگان افغانستان در آلمان منتشر شده است. بزرگترین شایعه این است که پناهندگان به صورت گروهی اخراج خواهند شد و یا حتی شایعه ی اینکه دیپورت شروع شده است.

اینها هیچکدام درست نیستند.

Read more …

‫کمک پزشکی ویا صحی در آلمان ‬‬

کمک پزشکی ویا صحی در آلمان
کمک پزشکی .صحی برای مهاجرین بدون مدرک وبدون بیمه صحی در آلمان
مهاجرین بدون مدرک از سیستم صحی درمانی آلمان بطور منظم حذف شده اند اما
گروهای پزشکی برای پناهندگان وجود دارد که  کمک های عملی صحی انجام می دهند
کسانیکه از بازدید یا ملاقات دوکتور ترس دارند بخاطر نداشتن اقامت قانونی ویا نداشتن مدرک شناسایی ندارند ودفتر خدمات اجتماعی یعنی سوسیال از پرداخت افراد بدون مدرک خود داری می کند


Read more …

‫‫آلمان وکار‬‬

آلمان وکار

اتحادیه های حمایت از مشکلات مربوط به کار در پنج شهر

شما حق دارید . حتی اگر شناسایی هم نشده باشید پرداخت دست مزد کم ویا اگر هیچ پرداخت از طرف صاحب کار دریافت نکردید شما میتوانید علیه صاحب کار شکایات کنید

Read more …