فنلاند

شرایط فعلی درفنلاند :http://live.w2eu.info/category/finland/در این پخش زنده که توسط شبکه ( به اروپا خوش آمدید) ارائه گردیده. ما بر اساس روزمره اطلاعات تایید شده را جمع آوری کرده و به اختیار شما قرار میدهیم. در حال حاضر این اطلاعات تنها به زبان انگلیسی قابل دسترس است.

فنلاند و تماس با ما

Vapaa liikkuvuus یا شبکه آزادی جنبش, از پناهجویان و مهاجران برای مشکلات حقوقی‌شان حمایت می‌کند. این شبکه به متقاضیان، در روز دوشنبه هرهفته از ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر در شهر هلسینکی، خیابان Päijänteentie 35مشاوره می‌دهد. شما می‌توانید مستقیما به پذیرش بیایید. شما همچنین می‌توانید برای تماس تلفنی از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر با شماره تلفن 040 2410 662  با این مرکز ارتباط برقرار کنید.

Read more …

فنلاند وقانون دوبلین۲ویاقرارداد دوبلین۲

اداره خدمات مهاجرت فنلاند (Migri)، بررسی می‌کند که آیا شخص متقاضی پناهندگی: تقاضای پناهندگی در کشور دیگری که از قانون دوبلین ۲ پیروی می‌کند و یا در  (کشورهای  دیگراتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند و سوئیس) ارائه کرده است؛ عضو خانواده‌ای به عنوان پناهجو در یکی از کشورهایی که ذکر شد، دارد؛ اجازه اقامت یا ویزا صادره از یکی از کشورهایی که ذکر شد، دارد؛ و یا از طریق یکی از کشورهای مذکور به‌صورت غیرقانونی وارد فنلاند شده است. در صورت یکی از این موارد، قانون “دوبلین” می‌تواند اجرا شود، وکشورکه شما قبلآدر انجا بودید  مسئول بررسی پرونده پناهجویی است و اداره خدمات پناهندگی فنلاند می‌تواند پناهجو را به کشور مسئول برگرداند. در حال حاضر فنلاند پناهجویان را به یونان باز نمی‌گرداند.

Read more …

فنلاند پناهندگی

بسیاری از اطلاعات مفید فایده‌ی در مورد روند پناهجویی در فنلاند، که توسط "شبکه‌ی جا‌به‌جایی آزاد هلسینکی" تهیه شده، را در اینجا می‌توانید بیابید:

 http://www.vapaaliikkuvuus.net/2015/09/asylum-and-work-permit-info/

 

Read more …