بازداشت در اتریش

چنانچه برای فردی رأی اخراج یا خروج سریع از کشور ، داده شده باشد ، او در هر صورت باید اتریش را ترک کند . در غیر اینصورت احتمال اینکه روانه زندان شود ، وجود دارد . فردی در همین شرایط فوق نیز ممکن است تحت مراقبت قانونی قرار گیرد ( بعنوان مثال در زمانی که در مورد شما مراحل مقدماتی دوبلین سه در حال بررسی باشد ) . اصولا قرار بر بازداشت در این شرایط ، در کوتاه ترین زمان ممکن صورت خواهد پذیرفت . دو قانون اصلی وجود دارد که طول مدت زمان حبس را مشخص میکند :

Read more …

اردوگاه, در بلغارستان, بازداشت, و اردوگاه های پذیرایی

 

اردوگاه, در بلغارستان, بازداشت, و اردوگاه های پذیرایی

آخرین به روز رسانی ماه ژانویه ٤ ٢٠١

وضعیت در بلغارستان در اغلب موارد در حال تغییر است ، به طوری که این اردوگاه ها و معلومات در باره آنها از ماه ژانویه سال ٢٠١٤ میباشد

Read more …

باز داشت

ازداشت گاه Ellebaek در کنار اقامت گاه پناه جویان درمحلی به نام Sandholmiejren در دانمارک‌ قرار دارد.. این زندان توسط پلیس دانمارک‌ اداره میشود. هر پناه جو ، بدون اینکه کار خلافی مرتکب شده باشد احتمال زندانی شدن دارد. مثلا اگر در خواست پناهندگی شما قبول نشود، و پلیس شک کند که احتمال دارد شما به طور زیر زمینی‌ به کشور دیگری بروید،شما را زندانی کند. حد اکثر مدت زندانی ۱۸ ماه است. پاره اوقات ممکن است کمتر شود. احتمال زندان انفرادی هم هست
طبق قانون جدید، احتمال زندانی شدن پناهجو به محض ورود به دانمارک‌ هست.

Read more …

اردوگاه ویا کمپ ها در فرانسه

اردوگاه ویا کمپ ها در فرانسه
پلیس می تواند یک شخص را در وضیعت نا منظم کنترول هویت کند بعدا میتواند شخص را به استگاه پلیس برای کنترول هویت حد اکثر ۴ ساعت نگهدارد و یا ۲۴ ساعت و یا امکان دارد زمان را طولانی تر بسازد .
در استگاه پلیس و یا در بازداشتگاه شما حق دارید تا سوال کنید که نیاز به وکیل دارید در صورت نداشتن وکیل شخصی
شما حق دارید تا به دکتر مراجع کنید بعد از بازداشت امکان فرستادن شما به کشور دیگر امکان دارد
در هر مرکز نگهداری انجمن های مستقل از دولت وجود دارد تا به شما در مورد حقوق شما و کمک  به شما و به حقوق شما احترام بگذارند  

Read more …

بازداشت در یونان

 

تاريخ اعتبار برگه ويا مدرك شما پايان يافته.

-مدرك شما از نوع محدوديت تردد در يك منطقه خاص مثلا يك جزيره مى باشد و شما آنجا را ترك كرده ايد، رفتن به يك مكان خاصمثلا رياست اخائيه.

- شما از جمله افرادى هستيد كه مقامات يوناني در آنوقت نظر به مليت شان، ادعاء پناهندگى آنها را بى أساس خوانده و تصميم به حبس آنها در Hot spots ، در بازداشتگاه هاى پيش حذف گرفتند، حتي اگرپيش از تاريخ ٢٠ مارچ وارد يونان شده باشند.

Read more …

بازداشت در مجارستان

وضعیت زندگی‌ در کمپ‌های بسته چگونه است؟

دو نوع کمپ بسته (مرکز نگهداری) وجود دارد. بازداشتگاه مهاجرت مربوط به آن دسته از افرادی است که درخواست پناهندگی نکرده اند. اگر در چنین مرکزی باشید، به این معنی است که قرار است دیپورت شوید، در حین اقامت در این بازداشتگاه نیز میتوانید درخواست پناهندگی دهید. در این صورت احتمالا به مرکز نگهداری از پناهجویان منتقل خواهید شد. در اینجا میتوانید نقشه این کمپ‌ها را مشاهده نمایید.

Read more …

بازداشت در قبرس

بازداشت پناهجویان در جمهوری قبرس، مشکل بسیار بزرگی است. مشکل اصلی آنجاست که قوانین مربوط به مهاجرت و اتباع بیگانه با قوانین پناهندگی در تضاد است. مطابق با قوانین پناهندگی بازداشت فرد صرفا برای احراز هویت قابلیت اجرایی دارد و در صورتی که دادگاه بعد از دوبار رد درخواست پناهندگی چنین دستوری را صادر کرده باشد. در اکثر موارد قوانین مربوط به مهاجرت و اتباع بیگانه اجرا می شود که مطابق با آن بازداشت اتباع بیگانه، در هر زمان که برهم زننده نظم شناخته 

Read more …

Netherlands > Detention

Read more …

صربستان: بازداشت

در صربستان، مانند کشورهای دیگر، بیشتر پناهجویان برای عبور “غیرقانونی” از مرزها ویا مقاومت کردن، در زندان‌اند. اگر که شما برای عبورغیرقانونی از مرزها و یا مقاومت کردن متهم شوید، همیشه به دادگاه برده شده و به “جریمه نقدی”، در حدود ۵۰ یورو، به جرم  “عبور غیرقانونی از مرز یا مقاومت” جریمه می‌شوید. اگر نتوانستید که جریمه دادگاه را پرداخت کنید، در حدود ۵ روز به زندان فرستاده خواهید شد ( هر ۱۰ یورو جریمه نقدی برابر است با یک روز در زندان ماندن، برای آنهایی که هیچ امکانی برای پرداخت جریمه ندارند ).  شما در بخش زندان بازداشتی‌های “عادی” (زندان شهر)، و  نه در قسمت بازداشت مخصوص به پناهجویان برده می‌شوید. در حدود ۱۰ زندان از این دست در کشور وجود دارد، و شما در نزدیک‌ترین‌شان زندانی خواهید شد (اکثر اوقات، بیشتر پناهجویان در زندانهای نزدیک مرزها بازداشت می‌شوند، اما به این‌که کجا دستیگر شده‌اند، بستگی دارد).

Read more …

مدت بازداشت و دادگاه درسوید 

در صورت بازداشت شدن، همواره از این حق برخوردارید که در رابطه با بازداشتتان،  نماینده حقوقی داشته باشید. به این معنی که وکیلی داشته باشید که روی پرونده بازداشت یا آزادی شما کار کند.

 اگر به هنگام بازداشت توسط پلیس، اعلام نکنید که می‌خواهید مستقیما وکیل خود را انتخاب کنید، یا پلیس، یا اداره مهاجرت برای شما وکیل خواهند گرفت. اگر از نماینده حقوقی خود راضی‌ نباشید، عوض کردن وکیل در مراحل بعدی‌، معمولاً کار دشواری است.

Read more …

Switzerland > Detention

Read more …

بازداشت و دیپورت در ترکیه

اگر غیرقانونی وارد خاک ترکیه شده و پیش از ارائه‌ی درخواست پناهدگی بازداشت شوید، اگر بیشتر از مدت ویزای خود در ترکیه بمانید و بنابراین اقامت شده در ترکیه غیرقانونی محسوب شود و برای پناهندگی اقدام نکنید، اگر در حین تلاش برای خروج غیرقانونی از ترکیه (مثلا با ویزا/پاسپورت تقلبی، یا با قایق)، دستگیر شوید، اگر در انجام وظایف خود به عنوان متقاضی برخورداری از حمایت بین‌المللی را فصور کنید(برای مثال سه بار متوالی عدم مراجعه به اداره‌ی مهاجرت برای انضا و اعلام حضور)، و یا اگر عامل تهدید برای امنیت ملی این کشور شناخته شوید، ممکن است به بازداشتگاهی فرستاده شوید که در ترکیه تحت نام رسمی "بازداشتگاه عزل" شناخته می‌شود.

Read more …