دنمارک

تماس در دانمارک

این لیست شامل اطلاعات گروه هایی است که با امور مهاجرت و پناهندگی سر و کار داشته و در شهر کپنهاک پایتخت کشور دانمارک فعالیت دارند.

Read more …

بررسی اجمالی در دنمارک

 درپايان سال ٢٠١٥ قوانين مشكل تري براي طول مدت اجازه أقامت پناهندگان ، شرايط گرفتن پناهندگي در دانمارك،   ويا همچنين قوانين پيوستن به خانواده ها صادر گرديد.   در أين ميان اردوگاهاي صحرايي (چادري) براي پناهجويان إيجاد گرديد.  در روز ٤ ژانويه٢٠١٦ كشور سوئد كنترول مرزي بين سوئد و دانمارك را إعلام كرد. و همان روز دولت دانمارك إعلام كنترول مرزي موقت را بين دانمارك و آلمان إعلام نمود.  
بيشتر أين قوانين جديد براي دور نگهداشتن مردم از كشور دانمارك بوجود آمده. 

Read more …

دنمارک قرار دبلین ۳

بیشتر از نصف پناهجویانی که بطور غیر قانونی وارد کشورهای اروپایی می شوند از کشوری به کشور دیگر سر گردانند و بیشتر آنها با معاهده ای بنام "دوبلین" بر میخورند که متاسفانه بیشتری افغانها نیز شامل این گروه ها استند . این گروه های مهاجرین اکثر شان در کشورهای مختلف اثر انگشت دارند و مجبورند بخاطر قبولی، لذا پولیس های هر کشوری اروپایی براحتی می توانند از طریق اثر انگشت و عکس معلومات لازم را در مورد پناهجویان بیابند و موفق شوند مسیر راه ها و اقامتگاه ها و مشخصات پناهچویان را بدست آورند. پناهجویانی که در چندین کشور ها بخاطر قبولی های شان مشخصات خود را متفاوت داده اند هیچ سند و هویتی قانونی  را نیز همراه ندارند و یا در تهیه آن مشکل دارند، سئوال مهمی را برای کارمندان امنیتی کشورهای پناهنده پذیر خلق میکنند که شخص پناهنده واقعی کی است و هویت حقیقی او چیست؟

 

Read more …

پناهندگی

بررسی اجمالی: پروسه‌ی تقاضای پناهندگی در دانمارک

در روند تقاضای پناهندگی چند مرحله‌ی دشوار وجود دارد. اولین مرجع مسئول برای ارائه‌ی تقاضای پناهندگی اداره‌ی مهاجرت و دومین مرجع ، "هیئت رسیدگی به تقاضای تجدید نظر" Refugee Appeals Board است.

Read more …

اجازه اقامت بشر دوستانه

اجازه اقامت بشردوستانه یک نوع اجازه اقامت موقت می باشد. چنین اجازه اقامتی را در صورتی می توانید به دست بیاورید که با مدرک ثابت کنید که از یک بیماری جدی فیزیکی یا روانی رنج می برید. این اجازه اقامت نوعی استثنا از قاعده محسوب می شود. وزارت دادگستری مستقیما چنین اجازه اقامتی را صادر می کند. وزارت دادگستری در این زمینه عملکرد بسیار سختگرانه ای دارد.

Read more …

جنس

ناهجویی بر مبنای موجب آزار قرار گرفتن به دلیل هویت جنسی یا گرایش جنسی 
هویت جنسی یا گرایش جنسی شامل این موارد میشود : 
lesbian هم جنس خواهی در جنس مؤنث 
Gay هم جنس خواهی در جنس مذکر
Bisexual دو جنس خواهی 

Read more …

زیر سن

کودکان صغیر بدون سرّ پرست در دانمارک
کودکان صغیر بدون سر پرست که در خواست پناهندگی میکنند ، مقر رات بزرگ سالان در مورد آنها اجرا میشود. چون کودکان بی‌ سر پرست در معرض خطر هستند، در مکان‌های که از امکانات ویژه بر خور دار هستند نگهداری میشوند.هم چنین نماینده مخصوص برای آنها در نظر میگیرند که در زمان در خواست پناهنده شدن، کمک های لازم را به آنها عرضه میکنند.

Read more …

باز داشت

ازداشت گاه Ellebaek در کنار اقامت گاه پناه جویان درمحلی به نام Sandholmiejren در دانمارک‌ قرار دارد.. این زندان توسط پلیس دانمارک‌ اداره میشود. هر پناه جو ، بدون اینکه کار خلافی مرتکب شده باشد احتمال زندانی شدن دارد. مثلا اگر در خواست پناهندگی شما قبول نشود، و پلیس شک کند که احتمال دارد شما به طور زیر زمینی‌ به کشور دیگری بروید،شما را زندانی کند. حد اکثر مدت زندانی ۱۸ ماه است. پاره اوقات ممکن است کمتر شود. احتمال زندان انفرادی هم هست
طبق قانون جدید، احتمال زندانی شدن پناهجو به محض ورود به دانمارک‌ هست.

Read more …

اخراج>دیپورت

دانمارک دیپورت به یونان را متوقف کرده است

وزیر داخله کشور دانمارک فیصله کرد تا ۳۴۰ پرونده پناهندگان را روی دست بگیرد که اثر انگشت کشور یونن را داشتند.

افرادی که از سابق دردانمارک هستند وافرادی که تازه به دانمارک می ایند پرونده پناهندگی شان در کشور دانمارک مورد بازرسی قرارمیگیرد

وهیج نوع تهدید دیپورت به یونان وجود ندارد.

Read more …

زندگی >دنمارک

هنگامی که در دانمارک تقاضای پناهدگی می‌کنید، در یکی از کمپ پناهجویی واقع در داخل این کشور، اسکان داده می‌شوید. آنجا، در طول دوران رسیدگی به پرونده‌ی تان، غذا و پول توجیبی دریافت می‌کنید. استاندارد زندگی در کمپ‌های مختلف، متفاوت است و پناهجویان ممکن است در آپارتمان، اتاق‌های چند‌نفره یا تک‌نفره زندگی کنند. در طول این دوران اجازه‌ی کار ندارید. این قانون در سال 2012 تغییر کرده و در واقع یکی از محدود امکاناتی است که دولت فعلی دانمارک مطابق با قوانین جدید در اختیار پناهجویان قرار می‌دهد. ولی ضوابطی نیز دارد. باید شش ماه در دانمارک مانده باشید به علاوه‎‌ی اینکه در صورت رد تقاضایتان با پلیس همکاری کنید. پیش از هر چیز، روند اداری پیدا کردن کاری که مورد پذیرش قرار بگیرد، بسیار طولانی است. به همین دلیل در واقع،  فقط تعداد کمی از پناهجوها امکان کار در چارچوب سیستم رسمی پیدا می‌کنند. کار کردن خارج از بازار رسمی قانونی کار ممکن بوده، اما بازار کار غیر‌رسمی متزلزل و پرمخاطره است.

Read more …

پیوستن به خانواده در دانمارک

اگر با فردی که در دانمارک اقامت دارد، ازدواج کرده‌اید، پارتنر ثبت‌شده قانونی او هستید، یا با او همخانه بوده‌اید برای اثبات همخانگی باید مدارکی دال بر بیش از هیجده ماه زندگی مشترک داشته باشید، می‌توانید برای پیوستن به او در دانمارک اقدام کنید. در حال حاضر، اقدام برای پیوستن به خانواده به عنوان پناهنده‌ای که اقامت موقت دارد، محدود شده است. از ژانویه‌ی 2016 به بعد، قبل از اقدام برای پیوستن به خانواده، باید بعد از اقامت موقت، اجازه‌ی اقامت سه ساله بگیرید. به این معنی که اگر اقامت شما مطابق بند 7، پاراگراف سوم قانون اقامت موقت است، سه سال طول می‌کشد تا بتوانید خانواده‌ی خود را به دانمارک بیاورید. 

Read more …

مراقبت بهداشتی در دانمارک

دسترسی به مراقبت بهداشتی محدود است و معمولا در مراکز سلامتی که در کمپهای پناهجویی واقعند ، ارایه می گردد .

بزرگسالان

دسترسی این گروه از افراد بزرگسال به خدمات بهداشتی و عمومی محدود است : متقاضیان پناهجویی ، مهاجران فاقد مدارک و اشخاصی  که  تقاضای  پناهجوییشان  پذیرفته  نشده . این  گروه  فقط  حق استفاده  از مراقبت  پزشکی  فوری ( اورژانسی) را دارند . 

Read more …