مروری کوتاه از همه کشورها در مورد پناهندگی.

asylumlaw.org

پناهندگی,یک مرور کلی در مورد احتمال پناهندگی در سراسر جهان می دهد.
سایت.asylumlaw.org.برای کمک به وکلا و دیگر نمایندگان معتبر در سراسر جهان برای آماده سازی بهترین موارد پناهندگی ایجاد شده است.این بخش حاوی کمک های اولیه برای پناهندگان میباشد.یک پرسشنامه ممکن است مفید باشد برای اینکه پرونده پناهندگی شخصی خود را قبل از مصاحبه اول آماده کنید.علاوه بر ان, این قسمت حاوی یک پایگاه اطلاعات بزرگ با اسناد مفید در مورد وضعیت در کشورهای مبدا و اطلاعات مربوط به گروه های خاص (مانند اقلیت های جنسی) به دنبال پناهندگی است.آنها ممکن است در پیروزشدن پرونده پناهندگی شما کمک کند.
babel-maschine  این سایت به زبان انگلیسی است ،اما گزینه ای برای  ترجمه به زبانهای مختلف وجود دارد.
مثل هر اطلاعاتی در مورد این سایت,این مشاوره حقوقی نیست.
این تنها برای اطلاعات عمومی فراهم شده است.شما باید تمام تلاش خود برای صحبت مستقیم با وکیل را قبل از انجام دادن هر گونه عملی انجام دهید.

پناهندگی در اتریش

پناهندگی در اتریش
 Asylum in Austria

اگر شما برای پناهندگی در اتریش درخواست میکنید می توانید آن را در یکی از س"Erstaufnahmestelle" ("شرق" ، اولین مراکز پذیرش) انجام دهید : اول  تنها برای افرادی که وارد شده توسط هواپیما در فرودگاه در وین / Schwechat. دوم این است که در Traiskirchen در منطقه بادن ، که به وین واقع است ، سوم در Thalham ، اتریش
سالزبورگ ، Wels ، لینز). اگر پلیس شما را پیش از رسیدن به این مراکز باز داشت کرد اینکه شما همچنین می توانید برای پناهندگی در ایستگاه پلیس درخواست نماید . اگر افسر پلیس شما را به پلیس دگر تحویل میداد برای آنها بگوید کی شما میخواهید تقاضای پناهندگی پناهندگی (ICH möchte Asyl ") و این کلمه را تکرار کنید

Read more …

بلغارستان و پناهندگی

بلغارستان و پناهندگی

آخرین به روز رسانی ماه فرابور ٢٠١٣

رساله پناهندگی در بلغارستان از طرف گروه همبستگی با مهاجرین در صوفیه به زبان های انگلیسی و فرانسوی

اتحادیه اروپا

بلغارستان عضو اتحادیه اروپا است. در حال حاضر 27 کشور عضو در اتحادیه اروپا وجود دارد: اتریش، بلژیک، بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، انگلستان.Read more …

پناهندگی

بررسی اجمالی: پروسه‌ی تقاضای پناهندگی در دانمارک

در روند تقاضای پناهندگی چند مرحله‌ی دشوار وجود دارد. اولین مرجع مسئول برای ارائه‌ی تقاضای پناهندگی اداره‌ی مهاجرت و دومین مرجع ، "هیئت رسیدگی به تقاضای تجدید نظر" Refugee Appeals Board است.

Read more …

فنلاند پناهندگی

بسیاری از اطلاعات مفید فایده‌ی در مورد روند پناهجویی در فنلاند، که توسط "شبکه‌ی جا‌به‌جایی آزاد هلسینکی" تهیه شده، را در اینجا می‌توانید بیابید:

 http://www.vapaaliikkuvuus.net/2015/09/asylum-and-work-permit-info/

 

Read more …

پناهندگی در فرانسه

پناهندگی در فرانسه
افراد که در کشور خود مورد تهدید همکاران و یا دولت خود قرار میگیرند و دولت کشور از آنها محافظت کرده نمیتواند آنگاه افراد میتوانند برای حفاظت از یک کشور اروپای درخواست حفاظت کند
درکشور های اتحادیه اروپا قوانین مختلف وجود دارد مگر هر کشور اروپائی روش خاص خود را دارد در فرانسه این روش میتواند پیچیده و طولانی باشد بنابر این شما باید خود را با حمایت از انجمن ها آماده سازید و در روش پناهندگی از کمک های اولیه این انجمن ها استفاده کنید


Read more …

پناھندگی‫ در آلمان ‬‫

اطلاعات پیش رو، اطلاعات مستقلی است که توسط فعالین Welcome to Europe جمع‌آوری شده. این جمع همراه با شما برای آزادی جا‌به‌جایی و حق اقامت مبارزه می‌کنند. ما این اطلاعات را از منابع مختلفی دریافت کرده‌ایم. (در اینجا لازم می‌دانیم  از گرو‌ه‌های Informationsverbund Asyl und Migration و Pro Asyl که چنین اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده‌اند تشکر کنیم. ما بسیاری از این اطلاعات را از آنها کپی کرده‌ایم!.

Read more …

پناهندگی در یونان

چی وقت می توانم درخواست پناهندگی سیاسی نمایم؟

هیچ ضرب العجل برای ارایه ای درخواست پناهندگی وجود ندارد. و این هم برای مسئولین یونان مشخص است دسترسی به پروسه ای پناهندگی همیشه راحت نیست و بعضی اوقات شما روزها و یا ماهها منتظر می مانید تا دسترسی به اداره مهاجرت پیدا نمایید.

Read more …

پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان

.دوستان عزیز در این لینک شما میتوانید اطلاعات در مورد پناهندگی و بازداشت در مجارستان را مطالعه نمیاد

http://www.migszol.com/transit-zone-information/farsi-information-about-the-serbian-hungarian-border

 

Read more …

پناهندگی در ایتالیا

متقاضی پناهجوییRICHIEDENTE ASILO ) : شخصی که به منظور کسب پناهند گی و با توجه به مضمون کنوانسیون ژنو در سال 1951 ، تقاضای پناهجویی کند . هر فردی در هر زمان می تواند تقاضای پناهجویی کند .

وزارت داخلی ( MINISTERO DELL'INTERNO ) سازمان مرکزی کشور است که اختیار تامبر امور ومسا يل پناهندگی را دارد .

Read more …

پناهندگی در قبرس

می‌توانید درخواست پناهدگی خود را به سرویس پناهندگی، اداره‌ی مهاجرت واتباع خارجی یا هرکدام از ادارات پلیس تسلیم کنید. این کار از داخل زندان یا بازداشتگاه نیز امکان‌پذیر است. برای تسلیم این درخواست به آدرس معتبری نیاز دارید که اطلاعات آتی در مورد روند پرونده‌ی شما در این آدرس به دستتان برسد. از طریق نامه پستی برای انجام مصاحبه با شما تماس گرفته خواهد شد. فاصله‌ی زمانی 

Read more …

Netherlands > Asylum

Read more …

پناهندگی در رومانی

راههای گوناگونی برای ورود ناشهروندان به رومانی وجود دارد: گذر غیرقانونی از مرز از طریق یکی از کشورهای همسایه، یا ورود قانونی با ویزار (مثلا ویزای دانشجویی یا توریستی). در تمامی این موارد، این امکان وجود دارد که فرد درخواست پناهندگی بدهد.

روند پناهجویی در رومانی مراحل مختلفی دارد. در مجموع، بسته به شرایط،  این روند بین چند ماه تا چند سال می تواند به طول بیانجامد.

 

Read more …

پناهندگی در صربستان

این حق شما است بدون کدام اتهام اعلام پناهندگی کنید! اگر پولیس برای رد اعلام پناهندگی شما پافشاری میکند، شما میتوانید با سازمان  APC (مرکز حمایت پناهندگی) http://www.apc-cza.org/  تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به see Serbia > contact مراجعه کنید، به اداره شان مراجعه کنید و نگرانی خود را مطرح کنید و شما اظهارات ایشان را دریافت خواهید نمود که پولیس نمیتواند مانع اعلام پناهندگی شما شود. 

Read more …

پناهندگی در اسپانیا

دو نوع حمایت بین المللی دراسپانیا وجود دارد: پناهندگی و حفاظت جانبی. هنگامی که درخواست پناهندگی می کنید به صورت خودکار  برای هر دو نوع تقاضا می نمایید، و دولت تصمیم گیری خواهد کرد به کدام یک دست خواهید یافت.

پناهندگی حمایتی است که به پناهندگان اعطا می شود. بر طبق قانون، هر فردی که در خارج از کشور خود حضور دارد و ترس مستدل از روبرو شدن با آزار و اذیت به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، تعلق داشتن به یک گروه و یا عقیده سیاسی داشته باشد، دارای معیارهای لازم برای این نوع حمایت است.

Read more …

پناهندگی در سوئد

در تاریخ هشتم دسامبر ، آژانس مهاجرت سوئدی  Migrationsverket در مورد وضعیت و چگونگی امنیت در افغانستان گزارشی جد ید به چاپ رساند . با توجه به این موضوع ، بررسی مجد د پرونده برخی ازافغانی هایی که حکم اخراج را دریافت کرده اند ( سه نوبت رای منفی ) امکان پذیر است . اگر شما می خواهید که پرونده تان مجددا مورد رسیدگی قرار گیرد ، باید باید تقاضای رفع مانع  کنید (verkstallighetshinder) .  به این منظور ، مهم است که شما دلایل جدیدی را ارایه کنید . گرچه ، شما باید تفاوت بین گزارش جدید در مقایسه با گزارش قدیمی را درک کنید و این مطلب مهمی است . شما برای  رفع مانع  فقط یک بار فرصت استفاده از دلایلتان را دارید . بنابراین مهم است که این کار به درستی انجام گردد ، پس از فردی بخواهید تا این تقاضا را برایتان تنظیم کند . آژانس مهاجرت برای این خواسته شما به وکیل مبلغی پرداخت نمی کند ، بنابراین شما از قبل برای خودتان یک وکیل خوب بگیرید و یا از یک گروه که در ضمینه پناهجویی مشاوره می دهد کمک بگیرید ، مگر آنها بتوانند کمکتان کنند . 

Read more …

پناهندگی در سوئیس

کشور سوئیس ، کشوری امن برای حفظ کنوانسیون ژنو در حمایت از پناهجویان ( و اولین پروتکل آن ) و اعضای اروپایی کنوانسیون در تامین حقوق بشر می باشد . گرچه در گذر 30 سال گذشته  ، سیاست پناهندگی سوئیس که شامل مراحل ملی و مفاد ماده های آن می باشد ، بارها و بارها تجدید نظر گشته و باعث شده تا این قوانین سخت گیرانه تر شوند . آخرین اصلاحات در طی یک رأی گیری عمومی در ژوئن 2106 به تصویب رسید ، که از سال 2109  به اجرا در خواهد آمد .

Read more …

پناهندگی در ترکیه

درخواست پناهندگی: وضعیت قانونی- درخواست حمایت بین المللی در ترکیه 

 (بیشتر اطلاعات ارائه شده در اینجا، در مورد سوری ها صدق نمی کند! برای پناهجویان سوری، بخش  ویژه ای تحت نام "حمایت موقت" وجود دارد. در این بخش به توضیح درخواست حمایت بین المللی در ترکیه برای مهاجران غیر سوری می پردازیم.)

 

Read more …