دوبلین 2

اتریش > دوبلین 3

چنانچه شما تقاضای پناهجویی کنید ، اولین مطلبی که مورد بررسی قرار میگیرد این است که : آیا شما پیش از ورود به اتریش در کشور دیگری از اتحادیه اروپا حضور داشته اید یا نه ؟    در صورتی که در کشوری انگشت نگاری شده باشید و یا در تحقیق شفاهی متوجه شوند یا شواهدی نظیر پول یا بلیط قطار و از این قبیل

Read more …

بلژیک و قرار داد دوبلین ۲

برای اکثر متقاضیان پناهنده ګی در کشور بلژیک تصمیم به برګشت دوباره به کشور یونان جواب داده میشود. اما به ندرت امکان متوقف کردن رد مرز شدن اشخاص محدود وجود دارد. دادګاهای ...

Read more …

بلغارستان و قانون دوبلین III

اطلاعات در مقابل ترس:

اثر انگشت در بلغارستان – چطور یک دیپورتی را متوقف کنیم

آخرین به روز رسانی: 2016/01/01

اگر شما در بلغارستان اثر انگشت داده اید ولی در انجا نمانده اید و به سفر خود ادامه داده اید، ممکن است که شما به بازگشت به بلغارستان تهدید شوید. این بر اساس قانون دوبلین میباشد. تا حالا فقط توقف بازگشت به یونان به طور عمومی وجود داشت یعنی هیچ رپورتی به یونان به دلیل اثر انگشت نیست اما برای دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مانند بلغارستان وجود ندارد. معمولا کشوری که در آن شما درخواست پناهندگی بدهید، اثر انگشت شما را پس از ثبت نام میگیرد تا آنرا با اطلاعات دیگر کشورهای اتحادیه اروپا در سیستم کامپیوتری به نام Eurodac مقایسه کند. همچنین مقامات از شما در مورد مسیر سفرتان به این کشور میپرسند. 

Read more …

دنمارک قرار دبلین ۳

بیشتر از نصف پناهجویانی که بطور غیر قانونی وارد کشورهای اروپایی می شوند از کشوری به کشور دیگر سر گردانند و بیشتر آنها با معاهده ای بنام "دوبلین" بر میخورند که متاسفانه بیشتری افغانها نیز شامل این گروه ها استند . این گروه های مهاجرین اکثر شان در کشورهای مختلف اثر انگشت دارند و مجبورند بخاطر قبولی، لذا پولیس های هر کشوری اروپایی براحتی می توانند از طریق اثر انگشت و عکس معلومات لازم را در مورد پناهجویان بیابند و موفق شوند مسیر راه ها و اقامتگاه ها و مشخصات پناهچویان را بدست آورند. پناهجویانی که در چندین کشور ها بخاطر قبولی های شان مشخصات خود را متفاوت داده اند هیچ سند و هویتی قانونی  را نیز همراه ندارند و یا در تهیه آن مشکل دارند، سئوال مهمی را برای کارمندان امنیتی کشورهای پناهنده پذیر خلق میکنند که شخص پناهنده واقعی کی است و هویت حقیقی او چیست؟

 

Read more …

فنلاند وقانون دوبلین۲ویاقرارداد دوبلین۲

اداره خدمات مهاجرت فنلاند (Migri)، بررسی می‌کند که آیا شخص متقاضی پناهندگی: تقاضای پناهندگی در کشور دیگری که از قانون دوبلین ۲ پیروی می‌کند و یا در  (کشورهای  دیگراتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند و سوئیس) ارائه کرده است؛ عضو خانواده‌ای به عنوان پناهجو در یکی از کشورهایی که ذکر شد، دارد؛ اجازه اقامت یا ویزا صادره از یکی از کشورهایی که ذکر شد، دارد؛ و یا از طریق یکی از کشورهای مذکور به‌صورت غیرقانونی وارد فنلاند شده است. در صورت یکی از این موارد، قانون “دوبلین” می‌تواند اجرا شود، وکشورکه شما قبلآدر انجا بودید  مسئول بررسی پرونده پناهجویی است و اداره خدمات پناهندگی فنلاند می‌تواند پناهجو را به کشور مسئول برگرداند. در حال حاضر فنلاند پناهجویان را به یونان باز نمی‌گرداند.

Read more …

Dublin II > France

Dublin II > Germany

دوبلین دو ۲ در آلمان
تاریخ ۲۸ ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ وزارت داخله آلمان خبری را پخش کرد که در مورد طولانی شدن توقف دیپورتی به یونان را به یکسال دیگر با تعویق انداخته.
با این وجود آلمان که هنوز هم یکی از سخترین حمایت کنندگان قانون دوبلین ۲ بشمار میرود
به فرض مثال اجراه قانون دوبلین ۲ به ایتالیا .مالتا .و مجارستان .بیشتر و بیشتر در رقابت قرار دارد

Read more …

قانون دوبلین در یونان

چه اتفاقی می افتد اگر من بخواهم در یک کشور دیگر اروپایی و نه در یونان درخواست پناهندگی بدهم؟

با توجه به قانون اروپا، شما باید در اولین کشور اروپایی که شما به ان می رسید درخواست پناهندگی بدهید. در عمل، یونان اولین کشور اروپایی است که در آن میرسید و ثبت نام و انگشت نگاری میشوید. اگر شما به یکی دیگر از کشور های اروپایی رفنتید و درخواست پناهندگی سیاسی دادید، این کشور به طور معمول حق بازگشت شما به یونان را دارد، اگر اثر انگشت شما در پایگاه داده های اروپا به نام Eurodac موجود باشد و به خصوص

Read more …

مجارستان و قرارداد دوبلین۲

مجارستان و قرارداد دوبلین۲

به طور رسمی، هیچ محدودیتی برای بازگشت پناهندگان به یونان وجود ندارد.در موارد متعدد ، با این حال ،دادگاه عالی چنین تبعیدی را به حالت تعلیق در اورده و به مجارستان دستور داد تا روند رسیدگی به وضعیت پناهندگان را انجام دهد,بیشتر در مورد خانواده هایی که کودکان کوچک دارند، زنان تنها و افراد زیر سن قانونی بدون همراه.برنامه های مردان بزرگسال 'به طور کلی رد و این افراد به یونان تبعید میشوند.همانطور که چارچوب زمانی برای اعتراض داشتن به تصمیم در مورد انتقال فقط سه روز است،شما باید به دنبال کمک های حقوقی از وکلای سازمان های غیر دولتی کمک به پناهنده ،کمیته مجارستانی هلسینکی باشید.

Read more …

ایتالیا و قرار دوبلین

در اتحادیه‌ی اروپا، قانونی به نام قانون دابلین وجود دارد که مشخص‌کننده‌ی قوانین و روند تصمیم‌گیری در این مورد است که پناهجو در کدام کشور عضو اتحادیه می‌تواند درخواست پناهندگی دهد. پاراگراف 3.1. را مطالعه نمایید. اگر مشمول روند "ساده" باشید، امکان ترک ایتالیا و درخواست پناهندگی در کشور دیگری درون اتحادیه، بدون خطر دیپورت به ایتالیا، وجود دارد. اگر مشمول روند "تکمیلی" شوید، در ایتالیا باید به درخواست پناهدگی شما رسیدگی شود. در نتیجه، اگر به کشور دیگری بروید، ممکن است به ایتالیا عودت داده شوید.

Read more …

Dublin II > ایرلند

...از ایرلند اطلاعات کافی در دست نیست، مخصوصاً در ارتباط به (دبلین دو) برای بدست آوردن اطلاعات به آدرس ذیل در

Read more …

قانون دابلین 3 در قبرس

 

اگر مثل اکثر افراد از بخش شمالی این کشور وارد جمهوری قبرس شوید، در واقع به اولین کشور عضور اتحادیه اروپا قدم گذاشته‌اید. مطابق قانون دابلین 3، دیگر کشورهای عضو اتحادیه افراد را به طور منظم به جمهوری قبرس بازپس میفرستند (دیپورت می کنند)، گرچه امکان تقاضا برای تجدید نظر

Read more …

هالند


هالند

از این کشور رد مرز مهاجرین به یونان بصورت غیر قانونی صورت میګیرد. دادګاهای رده پایین معمولاً رای در متوقف

Read more …

سوئد و دوبلین 2

سوئد و دوبلین 2

بعضی از رد مرزها به یونان از این کشور توسط داد ګاه های مهاجرت متوقف شدند اما با کشاندن پروندهای مذکور به

Read more …

Dublin III < سویس

کشور سوییس اگرچه عضو اتحادیه اروپا نیست، اما بخشی از شینگدن و معاهده‌ی دابلین محسوب می‌شود. بر مبنای رای دادگاه اداری فدرال سوییس، تصمیم به دیپورت پناهجویان به مجارستان، مطابق با قانون دابلین، به حالت تعلیق درآمده است. این تصمیم در عمل به این معنی است که دبیرخانه‌ی دولتی امور مهاجرت کماکان می‌تواند برای رد درخواست پناهندگی تصمیم‌گیری کند، ولی پناهجویان باید به منظور استفاده از امکان تعلیق دیپورت، تقاضای تجدید نظر کنند. در این صورت وقتی دبیرخانه تحقیقات در مورد شرایط پناهجویانی که درخواستشان رد شده است در مجارستان را به اتمام رسانده باشد،  دادگاه به درخواست تجدید نظر رسیدگی می‌کند. با وارد کردن کد D-6161/2015 در وبسایت www.bvger.ch (به زبان آلمانی) می‌توانید از این تصمیم مطلع شوید. برای گرفتن مشاوره از مراکز حقوقی رایگان امور پناهجویی، به لینک زیر مراجعه نمایید:

Read more …

Dublin II < انگلیستان

...سیاست این کشور در قبال مهاجرین به ګونه است که تمام متقاضیان پناهندګی را که در یونان انګشت نګاری شده است

Read more …